Sektörler

 

Sektörler

 

Yapı Sektörü

 

Yapı, inşaat ve inşaat malzemeleri üreten firmaların oluşturduğu yapıyı oluşturmak için bir araya iş kollarının bütünüdür. Sektörün önde gelen yurtdışı fuarları arasında 4 yılda bir düzenlenen Bauma Münih, her yıl düzenlenen Batimatec Cezayir ve yine her yıl düzenlenen Dubai Big 5, Erbil Building, Bauma China, Mosbuild fuarlarıdır.

 

Otomotiv Sektörü

 

Otomotiv, Otomotiv yan sanayi, Oto yedek parçaları üreten firmaların oluşturduğu iş kollarının bütünüdür. Sektörün önde gelen fuarları Automechanika Frankfurt, Automechanika Shangay ve Automechanika İstanbul’dur. Sektörün önde gelen firmaları ve tüm dünya ülkelerinden katılımcı ve ziyaretçilerle otomotiv sektörünün nabzını tutan bu fuarlar, sektörün ana buluşma noktası konumundadır.

 

Gıda Sektörü

 

Ülkemizde, yeni girişimlere açık sektörlerden biri şüphesiz ki gıda sektörüdür. Globalleşen dünyamızda, bu girişimlerde ki başarının sırrı gıda fuarlarına katılmaktan ya da ziyaretten geçmektedir.  Bu sektör genel anlamda gıda firmalarını ve kimi zaman da tarım ve ambalaj firmalarını aynı fuarda buluşturur.  Gıda sektörünün önde gelen fuarlarından bir kaçı şöyledir. Sial Paris, Fruit Logistica Berlin, Gulfood Dubai, Alimenteria Barcelona’ dır.

 

Tekstil Sektörü

 

Türkiye’nin geleceği açısından en önemli sektörlerden birisidir tekstil ve hazır giyim sektörü. Bugün tekstil ve hazır giyim sektörü büyük oranda ihracat odaklıdır. Dolayısıyla dünya genelinde tekstil fuarlarına katılmak ta bir o kadar önemli hale gelmiştir. Tekstil sektörünün önde gelen fuarları ise şu şekildedir; Heimtextil Frankfurt, Tekstillegprom Moskova, Primier Vision Paris, Heimtextile Moskova, Cpm Moskova, Leshow Moskova’ dır.  

 

Tarım Sektörü

 

Türkiye’ de tarım, istihdam, ihracat ve milli gelire yapmış olduğu katkı ile en önemli sektörlerden biridir. Tarım sektörü fuarları, tarım, tarım ve hayvancılık, tarım makinaları ve tarım ürünleri gibi bir çok iş kollarının bütünüdür. Sektörün ana fuarları Eima Bologna Italya, Agritecnica Selanik, AgraME Dubai ve Agritechnica Hannover fuarlarıdır.

 

 

 

Genel Ticaret Fuarları

 

Genel ticaret fuarları adından da anlaşılacağı üzere tüm sektörleri içeren sanayi ya da ticaret fuarlarıdır. Genel ticaret fuarlarının en önemlisi Hannover Messe, Cezayir Fia ve Çin Canton (Kanton) fuarlarıdır.

yukarı

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
ShopPHP | v5